( Rubrika: pozvánky do knihovny ) KALEIDOSKOP Jana Rejžka

schedule 11.02.2016, 10:30

Čtvrtek 11. února 2016 v 17,30 hod. – Kaleidoskop JANA REJŽKA aneb Co v Radiožurnálu určitě neuslyšíte

Srdečně zveme na poslechový klubový pořad známého novináře, hudebního a filmového kritika a spisovatele Jana Rejžka. Začínal jako sportovní novinář, později proslul svými mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie. V osmdesátých letech jezdil po klubech s Kaleidoskopem, uváděl rockové a folkové festivaly. Napsal dvě básnické sbírky a vydal několik knih svých recenzí a fejetonů. Aktivně se zapojil do vzniku petice Několik vět, po revoluci byl redaktorem českého vysílání rádia Svobodná Evropa. Vedl soudní spor se zpěvačkou H. Vondráčkovou.

Kaleidoskop, na který vás zveme, sestává z následujících částí: v první půlce to budou ukázky z domácí tvorby kapel, které se téměř nevysílají ve veřejnoprávním rozhlase, natož komerčním, např. alternativní kapely, poté výročí týdne – vzpomínka nebo miniprofil právě zesnulé osobnosti hudebního světa nebo naopak oslav narozenin. Bude následovat zámek hrůzy – připomenutí největších „perel“ strašidel normalizačního popu, která se kupodivu vracejí. Nebude chybět nepovinná četba, což obnáší upozornění na zajímavý knižní titul. Jan Rejžek vydal v nakladatelství Galén na sklonku roku 2015 všechny své hudební recenze pod názvem JAK TOHLE VŮBEC MŮŽETE OTISKNOUT, takže pokud máte knížku doma, neváhejte a nechte si ji podepsat. V druhé části pořadu se seznámíme s nejzajímavějšími zahraničními alby poslední doby a nejpestřejšími styly a žánry.

Vstupné dobrovolné.

Leden 2016

Do konce ledna je k vidění v minigalerii na schodech knihovny putovní výstava prachatické knihovny zpracovaná ilustrátorkou Zdenkou Študlarovou - Literární a historický odkaz Mistra J. Husa - JAN HUS 1415 - 2015.

Pondělí 25. 1. - Z POHÁDKY DO POHÁDKY - od 16 do 17 hodin si budeme v knihovně společně číst, tvořit a hrát s pohádkami. Určeno pro celé rodiny.

Únor

11. 2. - KALEIDOSKOP JANA REJŽKA - poslechový klubový pořad českého hudebního a filmového kritika a novináře

29. 2. - Z POHÁDKY DO POHÁDKY - od 16 do 17 hodin si budeme v knihovně společně číst, tvořit a hrát s pohádkami. Určeno pro celé rodiny.

Březen - Měsíc čtenářů

1. 3. - TUVA - cestovatel Tomáš Kubeš, 17 hodin

7. 3. - David Jan ŽÁK - Návrat krále Šumavy, 18 hodin, autorské čtení

Moderní služby knihovny: e-knihy, Světový den poezie, zahájení třetího ročníku Lovců perel ...