menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Rubrika: pozvánky do knihovny ) Beseda a čtení o králi Šumavy

schedule 07.03.2016, 18:00

Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy. Dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukce příběhu muže, který po válce nejprve pomáhal chránit hranici v policejní uniformě tehdejšího Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem...

PONDĚLÍ 7. března 2016 V 18 hodin – David Jan ŽÁK – NÁVRAT KRÁLE ŚUMAVY – Román o Josefu Hasilovi

Autorské čtení a beseda, vstupné dobrovolné

 

Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukci příběhu muže, který po válce nejprve pomáhal chránit hranici v policejní uniformě tehdejšího Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem. Kniha zachycuje nejen výjimečný lidský osud, ale rovněž dramatické události spojené se vznikem nechvalně známé železné opony. Josef Hasil, který dnes žije na předměstí amerického Chicaga, v roce 2001 obdržel z rukou prezidenta Václava Havla Medaili Za hrdinství.

David Jan Žák - je český básník, spisovatel a novinář. V současnosti vyučuje výtvarnou výchovu a tvůrčí psaní na Česko-anglickém gymnáziu v Českých Budějovicích. Vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity.