print

E-knihy

Knihovna půjčuje e-knihy: snadno, rychle, legálně. Navíc půjčujeme i dvě čtečky: KINDLE PAPERWHITE (autorsky volné tituly) a C-TECH LEXIS (lze si na ni nahrávat i nové e-knihy).

Půjčování e-knih přes městskou knihovnu – snadno, rychle, zdarma

PODROBNÝ OBRÁZKOVÝ NÁVOD NAJDETE: http://www.mkdac.cz/deni-v-knihovne,26/realizace-e-vypujcky-krok-po-kroku,213

Chcete si půjčit knížku k Oscarovému filmu Tvář vody? Nevadí, že ji nemáme v knihovně v papírové formě, stáhněte si ji jako e-knihu. Do tabletu či mobilu s Androidem je nyní stažení rychlé a pohodlné. Stačí být čtenářem knihovny, postup a podrobnosti najdete na webu knihovny nebo u knihovnic v knihovně.

E-knihy v katalogu: https://knihovna.mkdac.cz/Katalog/ neustále přibývají a v současné době jich je kolem 1 500 svazků. Najdete mezi nimi beletrii, českou klasiku, ale také knížky žádaných autorek.  Například díla Aleny Mornštajnové – Hotýlek, Slepá mapa a Hana – jsou stále vypůjčené, ale zároveň je k dispozici jejich elektronická verze a čtenář si je může půjčit jako e-knihy. V on-line katalogu najdete také odborné publikace spojené s Internetem a jeho technologiemi. Nevadí, že je nemáme v knihovně v papírové podobě, stáhněte si je jako e-knihu. Například – Tvorba open source softwaru, CyberCrime nebo Průvodce labyrintem algoritmů ad. (doporučení – v horní liště odkazy si vyberte volbu e-knihy).

Konečně se tato služba začíná standardizovat a fungovat normálně. Musím přiznat, že doposud to bylo docela utrpení a tak jsem ráda, že se vše konečně pohnulo.

Rekapitulace:

 • Všechny e-knihy najdete v našem katalogu, odkud je možné si je vypůjčit.
 • Půjčování je bezplatné a mohou ho využít všichni registrovaní čtenáři knihovny
  • tzn. zaregistrovat se v knihovně a založit si konto čtenáře,
  • zaregistrovat se na platformě, ze které si chcete e-knihy půjčovat ( např. eReading.cz), 
  • mít vhodné zařízení pro čtení e-knih (čtečka, tablet, chytrý telefon, PC),
  • stáhnout si potřebný software pro čtení a půjčování
 • délka výpůjčky je 31 dnů, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní
 • e-knihu není možné vrátit před vypršením výpůjční lhůty, zároveň si lze vypůjčit maximálně 3 e-knihy

E-knihy lze číst na čtečkách doporučovaných firmou eReading a na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz (pro zařízení Android je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play; pro čtení na zařízeních iOS/ Apple se aplikace dá stáhnout zdarma z Apple Store). 

Dvě čtečky nabízíme k zapůjčení i v knihovně. KINDLE PAPERWHITE obsahuje cca 400 titulů nechráněných autorskými právy, takže hlavně českou i světovou klasiku a čtečku C-TECH LEXIS, na kterou lze nahrávat a tudíž si i číst i nové e-knihy, tzn. vybrat si z nabídky těch výše uvedených patnácti set titulů, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje a knížku si stáhnout a číst. Vězte, že jako doplněk papírových knížek je to zábavné a zajímavé.

Městská knihovna Dačice umožňuje ve spolupráci s portálem eReading.cz pro své čtenáře projekt půjčování e-knih. Čtenáři si mohou vypůjčit e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line od 13. 3. 2015.

 

Další stránky v nabídce forward
Použité štítky label

e-knihy pravidla půjčování