( Rubrika: dění v knihovně ) Změny při půjčování e-knih a ...

Od září podpora pdf souborů při půjčování e-knih a sloučení dvou služeb bude znamenat nárůst o tisíce titulů v online katalogu ...

APLIKACE K E KNIHÁM - SLOUČENÍ EREADINGU A PALMKNIH

Rádi bychom Vás s předstihem informovali o připravovaných změnách v roce 2019. Již delší dobu zaznamenáváme zpětnou vazbu a nápady na zlepšení zážitku při čtení e-knih, proto s příchodem letních prázdnin vydáme novou aplikaci, která Vašim čtenářům nabídne podporu pdf souborů (nárůst o tisíce titulů v on-line katalogu), registraci přímo v aplikaci (v postupu odpadne krok s odkazováním k registraci na webu), sloučení sekcí on-line a místní (přehledné zjednodušení), import vlastních e-knih, vytváření poznámek, sdílení citátů a mnoho dalších užitečných funkcí. Na podzim potěšíme i časově vytížené čtenáře preferující spíše poslech audioknih.

Abychom mohli uskutečnit rozsáhlý vývoj aplikace a nadále se zaměřit na zlepšování služeb, musíme vyloučit zdvojenou práci na téměř identických e-shopech. Proto jsme se rozhodli sloučit www.ereading.cz a www.palmknihy.cz se zachováním webu Palmknihy.cz (termín 15. 9. 2019). Palmknihy.cz nabízí navíc audioknihy, uživatelsky příjemnější prostředí a již připravovanou "Nápovědu pro čtenáře" a sekci "Historie eVýpůjček". V eVýpůjčkách však nedojde ke změně názvu či loga, jelikož zachováme "eVýpůjčky eReading" jako samostatný produkt.

U nás registrovaní čtenáři obdrží v e-mailu přehledné instrukce o přechodu, což znamená automatické zkopírování účtů a knihovniček na Palmknihy.cz se stejnými přihlašovacími údaji. Při příchodu na eReading.cz dojde k přesměrování na Palmknihy.cz se zobrazením informací přímo na webu.

Informujte prosím ostatní kolegy a kolegyně, aby nedošlo ke zbytečnému nedorozumění při komunikaci se čtenáři. E-shop www.ereading.cz v září zanikne, ale eVýpůjčky eReading v knihovnách zůstanou a navíc získají novou aplikaci. Po celou dobu slučování Vás budeme pravidelně informovat a zasílat aktualizované podklady (textový/grafický manuál, bannery, …). Můžete se na mě obracet s případnými dotazy či nápady. Děkujeme Vám za spolupráci.

S přáním pěkného dne

Václav Štěch ׀ Projektový manažer pro B2B a knihovny

Palmknihy - eReading s.r.o.

Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4

tel.: +420 720 970 354

email: vaclav.stech@palmknihy-ereading.cz

LinkedIn    www.palmknihy.cz    www.ereading.cz