( Rubrika: dění v knihovně ) Žhavé knižní novinky

Druhá půlka podzimu a hlavně období před Vánocemi je období, kdy vychází asi nejvíce zajímavých a očekáváných knižních titulů. Řadu titulů, které obsazují první příčky nejprodávanějších knih, si můžete půjčit i v naší knihovně.

A pokud se vám stane, že knížky jsou půjčené nebo několikrát rezervované, lze si některé z nich stáhnout i jako e-knihu z našeho webu: https://knihovna.mkdac.cz/

Bohemia – Jan Svěrák - začíná nové milénium a Ivan Šustil, mladý talentovaný režisér dvou celovečerních filmů a tak trochu floutek, sní o tom, o čem sní všichni čeští filmaři – prosadit se v cizině a natočit film v Hollywoodu.

Jáma - C. J. Tudor – další syrový psychothriller od autora Kříďáka, tentokrát o zmizelé a (bohužel) znovunalezené sestře.

Sestra s perlou – Lucinda Riley – oblíbená autorka románů pro ženy a její nový romantický příběh – čtvrtý díl ságy Sedm sester nás zavede tentokrát do Austrálie k obchodníkům s perlami.

Tři sestry - Táňa Keleová-Vasilková - tři sestry nespojují jen hřejivé vzpomínky, ale i láska a pocit sounáležitosti. Jen na to ve víru života jaksi pozapomněly. Věra žije ve šťastném manželství, čehož si cení stejně jako vztahu s dcerou, a své rodině věnuje téměř všechen volný čas. Lucie je pohlcená výchovou dvou malých synů, prací v kosmetickém salonu a vlastními problémy. Nejmladší z nich, Emu, nejvíc trápí skutečnost, že se se sestrami vzájemně odcizily, ale nedokáže to změnit.

Stříbrná cesta – Stina Jacskon – thriller, který nadchl celou Skandinávii a obdržel cenu Nejlepší krimi roku. Odlehlý hotel, deset hostů, boj o přežití začíná.

Na útěku – Harlan Coben - dokonalá rodina je zničena v nejnovějším thrilleru Harlana Cobena, brilantního autora celosvětových bestsellerů, kterého spisovatel Dan Brown označil za mistra napětí a skvělých zápletek. Ztratili jste dceru. Je závislá na drogách a násilnickém partnerovi. Navíc dala jasně najevo, že nechce, abyste ji hledali.

Malé pikantní vraždy – Adler Olsen – dvě povídky od autora kriminální série o oddělení Q. Jednoduše vystavěný detektivní příběh, který je vtipný a úplně jiný než to, na co jsme doposud byli u Adlera-Olsena zvyklí – ukáže vám také svůj černý smysl pro humor.

Úplně cizí lidé – Liane Moriarty - novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství.

Sen, který se naplnil – Luca Di Fulvio - Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku až po chudinskou čtvrť Buenos Aires.

Bláto a mršina – Anne Granger – klasická anglická detektivka - Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Cambellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo

Pokud si přejete být pravidelně informováni nejen o knižních novinkách, sledujte Facebook nebo Instagram Knihovny v Dačicích, kde najdete nejaktuálnější informace.