( Rubrika: dění v knihovně ) Závěr roku v Knihovně MM

Krámek Lovců perel, do 11. 12. sběr mobilů, vánoční otevírací doba...

Závěr roku v Knihovně Matěje Mikšíčka, vánoční otevírací doba

Vážení a milí čtenáři, když píšu tyto řádky, zbývají firmě Drymat-CZ, s.r.o. tři týdny na dokončení přístavby knihovny. Poté budou vysychat betony a omítky a probíhat dokončovací práce v přízemí. Vzhledem k tomu, že chceme otevírat knihovnu v Pantočkově ulici (Kláštýrek) nejpěknější, jak to jenom lze, bude ještě v budově v lednu a v únoru probíhat malování a výměna koberců v prvním patře knihovny, na dětském oddělení. Proč v zimě? První patro knihovny je částečně vystěhované – hlavně velký výpůjční pult a část regálů jsou v náhradním provozu na Palackého náměstí – takže chceme této situace využít, jelikož knihovnický nábytek a knížky jsou těžké. Vše také náležitě vyschne a hlavně nechceme mít zavřenou knihovnu kvůli stěhování v lednu a v únoru, kdy se nejvíce čte a půjčuje. Všechny změny včas oznámíme. TAKŽE DO KONCE ÚNORA SE NA VÁS TĚŠÍME NA PALACKÉHO NÁMĚSTÍ.

Další informace:

  • Projekt Odlož mobil v knihovně – trvá až do 11. prosince 2019, takže je stále čas prohlédnout šuplíky se zastaralými a nefunkčními mobily a donést je do knihovny. Jednak podpoříte naši knihovnu, soutěží 20 knihoven. A navíc za každý odevzdaný telefon vyplníte soutěžní poukázku a máte šanci vyhrát poukázku na nákup knih za 2,5 tisíce Kč. Vybrané telefony budou odborně rozebrány a recyklovány. Pomozte zvýšit povědomí o třídění vysloužilého elektrozařízení.
  • Děti, které se zapojily do celoroční čtenářské soutěže Lovci perel, si mohou přijít pro vyčtené perly 19. nebo 20. prosince 2019 během výpůjční doby a  také si vybrat v krámku drobné odměny za virtuální peníze, moriony, které získaly za odpovědi na nepovinné otázky. Za povinné otázky, které sledují, jak pozorně čtenář knížku přečetl, jsou perličky, nepovinné otázky rozvíjejí vlastní názory a přemýšlení o tématu. Děkujeme Infocentru Dačice za dárky pro soutěžící čtenáře. Další ročník soutěže začne v únoru 2020.
  • VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA:

 

Den Datum  
Pondělí 23. 12. 2019 Otevřeno do 17 h.
Úterý - čtvrtek 24. - 26. 12. 2019 ZAVŘENO - vánoce
Pátek  27. 12. 2019 Otevřeno do 16 h.
Pondělí 30. 12. 2019 Otevřeno do 17 h.
Úterý - středa 31 12. 2019 - 1. 1. 2020 ZAVŘENO
Čtvrtek  2. 1. 2020 Otevřeno do 17 h.


Vážení a milí čtenáři, přejeme klidný závěr roku, děkujeme za přízeň, kterou knihovně věnujete i v současných nestandardních podmínkách a budeme se snažit i v roce 2020 o to, aby knihovna nabízela služby, které potřebujete a aby stále sloužila jako místo neformálního vzdělávání a jako místo setkávání s lidmi a knížkami.

Poslední články v rubrice

Použité štítky

akce knihovna Lovci perel vánoce 2019
facebook icon print