( Rubrika: dění v knihovně ) V pátek otevřeno ...

Dětské oddělení rozšiřuje své hodiny pro veřejnost, a to tak, že v pátek bude od 8 – 11 hodin  otevřeno v celé knihovně...

Leden v knihovně

Leden není v knihovně bohatý na akce, protože účetní závěrka a inventury a tma a zima, všechno dohromady a vytížení vánočními a novoročními oslavami a svátky, nás neláká ještě po večerech – snad s výjimkou plesů a vyhřátých hospůdek – příliš ven.

Vzhledem k tomu, do knihovny chodí hodně maminek s malými dětmi, rozhodly jsme se upravit od 1. 1. 2019 výpůjční dobu v knihovně. Dětské oddělení, které bylo dosud otevřeno vždycky jenom odpoledne od 12 hodin, rozšíří své hodiny pro veřejnost, a to tak, že v pátek bude od 8 – 11 hodin  otevřeno i na dětském i na dospělém oddělení, takže věříme, že tento čas budou využívat právě hlavně a hodně maminky s malými dětmi. Navíc pro ně připravujeme na jedno pondělí v měsíci dopoledne program se čtením či drobným vyráběním, s různými hosty – logopedka, autorka knížek pro malé děti ad. Podrobnosti v příštím čísle Zpravodaje. Jinak se výpůjční doba nemění, takže naši čtenáři mají třikrát týdně knihovnu k dispozici do 17 hodin, v pátek do 16 hodin. Zavřeno zůstává v úterý. Od Nového roku rušíme soboty, protože předpoklad, že je budou využívat hlavně studenti, se nenaplnil.

Středa 30. ledna – 17,30 hodin – Patagonie a Ohňová země

Předposlední den ledna vás zveme na první cestovatelskou přednášku do knihovny. Prostřednictvím fotografií a povídání vám přiblíží Jaromír Novák vzdálenou část naší zeměkoule. Národní park Los Glaciares s největšími kontinentálními ledovci mimo Antarktidu a štíhlými monumentálními  věžemi Fitz Roy a Cerro Torre, divoké a okouzlující pohoří Torres del Paine, nehostinná i vzrušující krajina  Ohňové země s koloniemi tučňáků, to jsou místa, při jejichž vyslovení se všem cestovatelům tají dech.

Patagonie

Poslední články v rubrice

Použité štítky

bookstart cestování leden maminky Patagonie přednáška
facebook icon print