( Rubrika: dění v knihovně ) Úterý s hostem - nový pořad

Nový cyklus pořadů se jmenuje Úterý s hostem Každé první úterý v měsíci!

Na rozdíl od jiných besed, které pořádáme v pozdějším čase, vás zveme na příjemnou 16. hodinu odpolední. Což je čas, kdy mimo jiné mohou i maminky od rodin, které jinak musí večer obstarat děti. Senioři zase nepřijdou o své večerní zprávy v televizi.

Prvním „úterním hostem“ byla 5. března spisovatelka a novinářka Lenka Chalupová. Přijela za námi až z Přerova, kde pracuje jako tisková mluvčí. Autorka vydala 7 knih a prozradím, že v říjnu vyjde její další román. Její knihy jsou napínavé, psychologické romány, často s kriminální zápletkou.  Lenka nám vyprávěla o své novinářské profesi, o tom, jak se píše kniha, co ji inspiruje a jak dlouho trvá její vydání.  Nádherně nám předčítala ze svého románu Liščí tanec.  Bylo to opravdu zábavné povídání, publikum se aktivně zapojovalo. Na besedu byly velmi pozitivní ohlasy, naše čtenářky se shodly na tom, že se už dlouho takto nepobavily. Dvě hodiny u kávy a čaje se spisovatelkou utekly jako voda.

V úterý 2. dubna se můžete těšit na pana Jiřího Albrechta, dačického rodáka a patriota, výtvarníka a spisovatele, bývalého středoškolského učitele, který byl nominován na titul Osobnost Moravy 2016. Dozvíte se, co ještě možná nevíte o Dačicích a okolí, čekají vás různé místopisné zajímavosti, projekce autorských kreseb, ukázka dobových  fotografií a pohlednic. Pokud budete chtít, budete mít možnost si koupit autorovu  knihy „Poslouchej, v dálce píská lokálka“ nebo si říct o autogram do vaší vlastní knihy, kterou si přinesete.

Na úterý 7. května jsme pozvali pana Ing. Kamila Kupce z Městských lesů, bude vám povídat o lesním hospodářství, což ocení naši studenti VU3V, kteří právě lesnictví probírají tento semestr. Jak je to se současnou kalamitou, kterou způsobil kůrovec? Těšit se můžete na prezentaci zajímavých fotografií a připravit si můžete nejrůznější dotazy.

Červnovým úterním hostem bude v úterý 4. 6. opět Áron Áronson, povídat si budeme o esoterice, tajemnu, šamanismu a věcech mezi nebem a zemí. Bude to program, který Áron nazval „Večer s prorokem“.

Na programu ve druhém pololetí zatím pracujeme a uvidíme, zda proběhne plánovaná přístavba knihovny, kdy by byl provoz omezen. Srdečně všechny zveme a věříme, že vám naši hosté každý měsíc zpříjemní úterní odpoledne.