( Rubrika: dění v knihovně ) Soutěž Lovci perel

Lovci perel 2017 vyrazili na lov! Nenechte si ho ujít - poznáte nové zajímavé knížky, získáte perličky a moriony, lépe si příběhy užijete, i o prázdninách je lov povolen ...

V naší knihovně začal již čtvrtý ročník soutěže LOVCI PEREL - pravidla se nemění - BUDE NÁS STOVKA SOUTĚŽÍCÍCH? BYLO BY TO SUPER!

Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Vybrané dětské knížky se ve hře stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel. Pravidla hry si každá knihovna může přizpůsobit svým podmínkám. Soutěž připravila knihovna města Hradce Králové ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a KDK SKIP 08 v rámci projektu Littera.

Jak se hraje? Děti v průběhu roku čtou knížky označené samolepkou „perlorodka“. K takto označené knize dostanou hrací kartu. Za každou správně zodpovězenou kartu dostanou perlu. Získané perly budou děti navlékat na vlasce přímo v dětském oddělení. Díky tomu perly neztratí, a navíc budou moci porovnat svůj výkon s výkonem ostatních lovců perel

V knihovně skončil v prosinci projekt Lovci perel. Byl to již třetí ročník a zúčastnilo se ho 54 dětí. V první roce to bylo 49 dětí, vloni 78. Děti si od března půjčovaly knížky s označením perlorodka a po jejím přečtení odpověděly na vložené otázky ke knížce.  Odpovědi paní knihovnice zkontrolovala a děti si vybraly perlu, a pokud odpověděly i na nepovinné otázky, získaly tzv. moriony, virtuální peníze, za které si mohli v krámku vybrat něco pro radost. Tímto způsobem přispívá knihovna k rozvoji a zlepšování čtenářské gramotnosti dětí.

Ve starší kategorii letos přečetla nejvíce knížek Klárka Hosová – 46 titulů, v mladší kategorii Hanka Janáková, shodně 46 knížek. Kačenka Koutná si odnesla 27 perliček, často namaluje k otázkám i hezký obrázek. I další šikovné čtenářky jsou děvčata – Andrea Küthreiberová, Amélie Miklíková, Jitka Stejskalová - žádný kluk se letos neprobojoval, i když jedna čtvrtina z přihlášených byli chlapci.

Za dárky do krámku Lovců perel děkujeme bance Waldviertler Sparkasse a firmě PAS-D v Dačicích. Další ročník soutěže začne 1. února 2017.

Pátek 9. 12. – od 14 do 16 hodin – krámek Lovců perel – zveme děti do krámku, v němž si jednak odnesou domů za celý rok nastřádané perly za přečtené knížky a za další část soutěže, tzv. moriony - virtuální peníze za nepovinné otázky ke knížkám rozvíjející přemýšlení o přečteném - si mohou vybrat v krámu drobnosti pro radost. Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Předem děkujeme všem, kteří do krámku dětem přispějí nějakou drobností. Čtvrtý ročník soutěže začne 1. února 2017.

Cílem soutěže je rozvíjet u dětí motivaci k četbě, práci s textem, práci s informacemi, a v neposlední řadě i zajistit jim způsob kvalitního trávení volného času.

2014 - do prvního ročníku se zapojilo 49 dětí,

2015 - do druhého ročníku se zapojilo 78 dětí

2016 - do třetího ročníku se zapojilo 54 dětí

Katka Koutná

Kačenka Koutná přečetla hodně knížek v loňském i letošním ročníku. Gratulujeme!

Poslední články v rubrice

Použité štítky

čtenářství děti knížky Lovci perel perlorodky soutěže
facebook icon print