( Rubrika: dění v knihovně ) Otevření komunitní zahrady - pátek 5. 5.

Pohádka pro děti, listování, dílna, čtení - bohatý a kvalitní program otevře letošní sezónu přístupu do letní čítárny knihovny a komunitní zahrady. Nenechte si ujít v pátek 5. května od 15 do 19,30 hodin.

PÁTEK 5. 5. 2017 15 - 19,30 HODIN - VŠICHNI JSOU SRDEČNĚ ZVÁNI

Doplněné vybavení zahrady, občerstvení, příjemný prostor, kvalitní program ...

15 – 16 pohádka pro děti - Divadlo Věž – Radovanovy radovánky - Příběh vypráví o chlapci Bohuslavovi, jehož rodiče mají zahradnictví. Protože se Bohuslav stále směje a raduje, začnou mu ostatní říkat Radovan. Ve společnosti svého psa Kvika a kamarádky Kateřiny prožívá různá dobrodružství. V nich se objevuje záporný hrdina příběhu, zlý výrostek Hugo. Každý příběh ale nakonec dobře dopadne a dobro zvítězí nad zlem.

16 – 16,45 scénické čtení – Zahrada - V roce oslav výročí narození výtvarníka Jiřího Trnky uvádí projekt LiStOVáNí ve spolupráci s nakladatelstvím Studio Trnka jeho slavnou knihu Zahrada. Ta patří mezi díla, která léta oslovují děti stejně jako dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné zahrady, kde potkají starého moudrého trpaslíka, zlomyslného kocoura a odhalují rozličná tajemství.

16,45 – 17,30 - Řemesla a jak se staví město - Klára SMOLÍKOVÁ - vydejme se za řemeslníky do středověkého města. V hravé dílně si vyzkoušíme, co který řemeslník dělá a které nástroje potřebuje. Navštívíme středověký dům a pomůžeme řezníkovi, svíčkaři či bednáři.

17,45 – 18,30 scénické čtení Lichožrouti - Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Jejich tajemný svět zrcadlí napínavý a vtipný příběh jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

18,45 – 19,30 hororové povídky JANA OPATŘILA, dramatické čtení - Hororové povídky tvoří deset hrůzostrašných povídek, které svým stylem a zaměřením připomínají povídky Stephena Kinga v jeho Noční směně. Pokud se nespokojíte jen s otřepanými duchy a hektolitry krve, ale chcete od hororu něco víc… Pokud chcete, aby z vás horor strhal oblečení a vychrstl na vás ledovou vodu, zakousl se vám do šíje a nepustil… Pokud milujete strach obrátit další stránku a chcete zažít hrůzu, která vám zježí chloupky za krkem...

Poslední články v rubrice

Použité štítky

čtení divadlo hudba komunitní letní čítárna noc literatury odpočinek poučení prostor relax zábava zahrada
facebook icon print