( Rubrika: dění v knihovně ) Noc literatury 2019

Jaká byla letošní Noc literatury? Přečtěte si zajímavosti a podívejte se na fotky z akce.

Noc literatury se letos konala ve čtvrtek 9. května od 18:00 hodin na čtyřech místech současně tak, aby bylo možno během přestávky místa rychle vystřídat a poslechnout si další předčítání jinde. Letos nám přijeli předčítat herci z Horáckého divadla v Jihlavě a jsme velice rádi, že pozvání přijala i Petra Mašátová z dačického gymnázia. Co a kde se četlo?

 

Tereza Otavová – Státní zámek Dačice – To nejlepší, co máme – Belgie, Griet Op de Beecková - román ze současnosti o mužské krizi středního věku. Tuto knihu jsme již mělí ve fondu a čtenářům se líbí.

Stanislav Gerstner – Klub u Kořena – Zkrotit Vlka – Irsko – Benjamin Black - poctivá historická detektivka z rudolfínské Prahy. Půjčili jsme si ji z fondu regionu.

Lenka Schreiberová – Kavárna u Galíků – Expedice – Švédsko – Bea Uusuma - tuto knihu jsme v rychlosti koupili a navíc si ji naše interpretka vyžádala k nastudování, stihlo se to tedy tak tak. Je to opravdu zajímavě koncipovaná kniha plná faktografických matrierálů - přitom však poutavě a svěže napsaná. Jedná se o záhadné úmrtí jedné polární expedice, které se skutečně stalo a dosud se neví, jak to vlastně bylo. To vše na pozadí jednoho silného milostného příběhu.

Petra Mašátová -  v knihovně - Pražské jaro, Simon Mawer - milostný příběh britského diplomata a československé občanky, který se odehrává v srpnu 1968. Tuto knihu jsme též už ve fondu měli, protože Simon Mawer je velmi čtený spisovatel. Napsal mimo jíné i Skleněný pokoj, který aktuálně běží v kinech.

 

Děkujeme všem, kdo si přišli poslechnout krásnou interpretaci těchto knih a vážíme si vašich pozitivních ohlasů. 

V příštím roce bychom na vaše přání rádi nechali delší dobu na přechod mezi jednotlivými místy  a celkově si na vše necháme více času, protože ty dvě hodiny jsou opravdu málo.