( Rubrika: dění v knihovně ) Noc literatury 2017 - středa 10. 5.

Na středu 10. května se chystá i u nás v Dačicích třetí ročník zajímavé akce NOC LITERATURY. Zajímaví předčitatelé, zajímavá místa, nenechte si ujít seznámení se současnou evropskou literaturou ...

Letošní ročník slibuje zajímavá místa - prostory bývalé zámecké sýpky v parku, sklepení státního zámku, letní čítárna knihovny a kavárnička paní Galíkové na Horním náměstí - i zajímavé předčitatele - nejprve dámy: scénáristka TEREZA BRDEČKOVÁ, členka DS Tyl HANKA KOCMÁLOVÁ, básník a muzikant JIŘÍ DĚDEČEK a nakladatel DAN PODHRADSKÝ. Těšme se ...

V loňském roce se předčítalo v prostorách bývalé sladovny pana Pokorného (Marta Jirousová - Veselá), v bance Waldviertler Sparkasse (kastelánka zámku Kateřina Dvořáková), v bufé Labužník (Eva Chňoupková), v Café Kostka (Daniel Podhradský) a v Knihkupectví Ládi Hejla (hanka Kocmálová).

První ročník v roce 2015 se odehrál v tanečním sále státního zámku (producent Ondřej Trojan), v zahradě knihovny (Hanka Kocmálová), v kavárně Dalberg (kastelán Jan Mikeš), v pizzerii U kmotra (Václava Zamazalová) a ve Sportovní hale (Hanka Kušiaková-Pafková).

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z 22 účastnických zemí představí v rámci Noci literatury 2017 dílo jednoho svého současného autora. Projekt se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice - Světa knihy. 

Čtení probíhají paralelně na všech místech od 20.00 do 22.00, začátky vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 21.30. Místa jsou situována blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet. 


Předčítající při první Noci literatury 2015

Poslední články v rubrice

Použité štítky

2017 česká centra čtení Dačice noc literatury
facebook icon print