( Rubrika: dění v knihovně ) Noc literatury 2017 - středa 10. 5.

Na středu 10. května se chystá i u nás v Dačicích třetí ročník zajímavé akce NOC LITERATURY. Zajímaví předčitatelé, zajímavá místa, nenechte si ujít seznámení se současnou evropskou literaturou ...

Letošní ročník slibuje zajímavá místa - prostory bývalé zámecké sýpky v parku, sklepení státního zámku, letní čítárna knihovny a kavárnička paní Galíkové na Horním náměstí - i zajímavé předčitatele - nejprve dámy: scénáristka TEREZA BRDEČKOVÁ, členka DS Tyl HANKA KOCMÁLOVÁ, básník a muzikant JIŘÍ DĚDEČEK a nakladatel DAN PODHRADSKÝ. Těšme se ...

V loňském roce se předčítalo v prostorách bývalé sladovny pana Pokorného (Marta Jirousová - Veselá), v bance Waldviertler Sparkasse (kastelánka zámku Kateřina Dvořáková), v bufé Labužník (Eva Chňoupková), v Café Kostka (Daniel Podhradský) a v Knihkupectví Ládi Hejla (hanka Kocmálová).

První ročník v roce 2015 se odehrál v tanečním sále státního zámku (producent Ondřej Trojan), v zahradě knihovny (Hanka Kocmálová), v kavárně Dalberg (kastelán Jan Mikeš), v pizzerii U kmotra (Václava Zamazalová) a ve Sportovní hale (Hanka Kušiaková-Pafková).

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z 22 účastnických zemí představí v rámci Noci literatury 2017 dílo jednoho svého současného autora. Projekt se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice - Světa knihy. 

Čtení probíhají paralelně na všech místech od 20.00 do 22.00, začátky vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 21.30. Místa jsou situována blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet. 


Předčítající při první Noci literatury 2015