menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Rubrika: dění v knihovně ) Nejžádanější díla v knihovně

Žebříček nejžádanějších a nejčtenějších autorů co se týká krásné literatury za rok 2018 se v knihovně moc nemění. 

Žebříček nejžádanějších a nejčtenějších autorů co se týká krásné literatury za rok 2018 se v knihovně moc nemění. Stále vedou autorky románů pro ženy, je zajímavé, že je tam hodně slovenských jmen  – T. Keleová-Vasilková, A. Jakoubková, J. Benková, K. Gillerová-Brezníková, B. Svobodová, J. Bittner – nejpopulárnějšími současnými autory jsou bezesporu Alena MORNŠTAJNOVÁ, Patrik HARTL či Marta DAVOUZE. Ze zahraničních autorů jsou to například: S. O´Flanagan, L. Castillo, M. Torjussen, K. Dionne, A. De la Motte, M. Hein, L. Diamond, S. Brown, P. Hawkins, H. Seddon, S. Laurens, A. Moore, L. Walden ad. Nejžádanějšími tituly, co se týká populárně naučné literatury, byly například: Hana Podolská ve víru dějin, Hygge, Jan Tříska, Raději zešílet v divočině, Boss Babiš, Psychosomatická prvouka, Nejlepší ostřelovač wermachtu, Sběrná kniha, Příběhy obyčejného uzdravení, Ze zákulisí života královny, Utajená láska prezidenta nebo Poutník časem chaosu od Václava Cílka.

Všechny novinky za jakékoli období si můžete vyfiltrovat v katalogu na webu, nelekněte se, že jsou tam i elektronické, které sice nemáme v papírové podobě, ale máte je k dispozici ke stažení. Jsou tam zkrátka všechny pohromadě  - https://knihovna.mkdac.cz/news

Nebát se psát poezii

Festival poezie se každoročně připomíná v mnoha městech po celé republice. Letos byl na památku a na počest narození našeho velkého básníka Karla Hynka Máchy vyhlášen ve dnech 11. – 25. listopadu již po dvacáté. Naše knihovna se pravidelně připojuje, a proto naši čtenáři na dětském oddělení již od půlky září skládali básničky nebo ilustrovali verše, které se jim líbí nebo které mají rádi. Vznikla tak řada obrázků a koláží, které si mohou všichni prohlédnout v minigalerii na schodech knihovny a to až do konce ledna 2019.

Poslední články v rubrice

Použité štítky

2018 knihy nejčtenější nové knihy novinky tituly
facebook icon print