( Rubrika: dění v knihovně ) Nebát se psát verše ...

Knihovna připravila ke Dni poezie pro čtenáře dětského oddělení setkání s poezií - ilustrace vybrané básničky nebo složení vlastních verčů na 3 vybraná slova. Od půlky září do půlky listopadu děti tvořily, ilustrovaly básničky, prohlédněte si výstavu v minigalerii na schodech ...

Hrajeme si s poezií

Máte rádi básničky? V knihovně si vyberte tu, která se vám bude nejvíce líbit, a namalujte k ní obrázek.

Kdo nechce malovat, může složit na 3 vybraná slova vlastní verše. Podrobnější informace získáte u paní knihovnice v dětském oddělení.

Vaše práce budou v knihovně vystaveny.

TOUTO AKCÍ SE KNIHOVNA PŘIPOJUJE K 20. ROČNÍKU DNE POEZIE

 

20. ročník festivalu Den poezie - Letos na téma: Nebát se …

Termín konání: 11. – 25. listopadu 2018anglie20

????????????????????????????????????

Vážení a milí přátelé poezie,

opět po roce bychom Vás rádi přizvali k účasti na celorepublikovém festivalu Den poezie, který se pravidelně koná ve víc než 60 městech a obcích České republiky.

Letošní – již 20. ročník – bude probíhat v termínu 11. – 25. listopadu 2018 a pevně věříme, že opět přinese mnoho zajímavého.

Na letošní rok připadá mnoho významných výročí, ať již z oblasti politiky (všechny „osmičkové” roky), tak v oblasti literatury (např. 80 let od úmrtí Karla Čapka, či 150 let od narození Otokara Březiny). K názvu festivalu „Nebát se” nás inspiroval výrok prezidenta Masaryka, zároveň jsme však chtěli, aby samotný název dále inspiroval a byl dostatečně tvárný, tak aby každý mohl přijít s vlastním pojetím. A proto jsme nechali Masarykův výrok v názvu festivalu nedokončený.  Více informací: http://www.denpoezie.cz/

 

Poslední články v rubrice

Použité štítky

básničky ilustrace poezie
facebook icon print