( Rubrika: dění v knihovně ) Lovci perel 2019

Čtenářská soutěž Lovci perel pokračuje i v náhradních prostorách na Palackého nám. čp. 62. Přijďte si také pro větší zážitek ze čtení, pozornější čtení a porozumění tomu, co čtete. V prosinci bude krámek. Kdopak asi letos vyhraje?

Čtenářská soutěž Lovci perel bude probíhat i v roce 2019 - od LEDNA! Přijďte si pro svoji perlorodku!

AŤ ŽIJÍ LOVCI PEREL 2019!

Projekt Knihovny Města Hradce Králové - seznamy perlorodek, tipy ke čtení, všechny informace najdete - https://www.lovciperel.cz/ 

ČTENÍ JAKO ZÁBAVA - Tváří v tvář otázce vzdělání a gramotnosti dětí přicházíme se zábavnou hrou, která motivuje ke čtení, objevování příběhů a prožívání dobrodružství. Lovci perel jsou nyní již osvědčený projekt umožňující jednoduše a srozumitelně vést malé Děti si od ledna půjčují knížky s označením perlorodka a po jejím přečtení odpovídají na vložené otázky ke knížce.  Odpovědi paní knihovnice zkontroluje a děti si vybrerou perlu, a pokud odpoví i na nepovinné otázky, získají tzv. moriony, virtuální peníze, za které si mohou vždy v prosinci vybrat v krámku něco pro radost. Hezké dárky do krámku Lovců perel věnuje BANKA Waldviertler Sparkasse AG Bank, MĚSTSKÉ INFOCENTRUM a další drobní dárci. Tímto způsobem přispívá knihovna k rozvoji a zlepšování čtenářské gramotnosti dětí, pomáhá čtenářům objevovat knížky a odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů.

LOVCI PEREL 2018  - v prosinci 2018 skončil v knihovně pátý ročník celoroční čtenářské soutěže. Zúčastnilo se jí 60 dětí, které přečetly celkem 427 knížek. Nejvíce perlorodek přečetl Vašík KŘÍŽEK (43 knih), na druhém místě skončila Magdalenka UHRIKOVÁ (35 knih), která byla úspěšná i v minulém ročníku. Karolínka ŠEDOVÁ má přečtených 30 knih = perlorodek, tihle čtenáři čtou samozřejmě i jiné knížky než ty označené jako perlorodky.

Lovci perel 2017  - byl to již čtvrtý ročník a zúčastnilo se ho 47 dětí.  Ukončilo ho vyhlášení vítězů v pátek 15. prosince 2017 ve 14 hodin. Přihlásilo se sice méně dětí, ale zato hodně četly. Přece jenom je smyslem soutěže čtení s pozorností a porozuměním a to je vlastně práce a proto si ty děti, které to i takto berou a soutěž absolvovaly, zaslouží všechny velkou pochvalu.

Nejvášnivějšími čtenáři – čtenářkami - byla děvčata a mají společné to, že jsou většinou z druhé až čtvrté třídy základní školy. Nejvíce, celkem 40 perlorodek, přečetla Nikola Hronová, jenom o dvě knížky méně Magdalena Uhriková. Více než 20 titulů přečetly Jitka Stejskalová, Amélie Miklíková,  Magdalena Marhounová a Kačenka Koutná. Čest kluků zahraňují: Petr Kočí, bratři Křížkovi a Tomáš Klimeš. Ale zopakuji: každý, kdo se zapojil do této čtenářské soutěže a čte, je VÍTĚZ.

V prvním roce (2014) to bylo 49 dětí,

V roce 2015  - 78 dětí.

V roce 2016 soutěžilo 54 dětí, které přečetly 417 knížek.

Nikolkamagdalenka

 

Nikolka Hronová a Magdalenka Uhriková, velké čtenářky

Vašek Křížek s bráškou - vítěz ročníku 2018

            

Odměny za moriony 2018

 

Použité štítky

čtenářství čtení Lovci perel perlorodky podpora soutěže
facebook icon print