menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Rubrika: dění v knihovně ) Lovci perel 2015 skončili

Velká čtenářská soutěž, která začala v naší knihovně v březnu, vyvrcholila v pátek 11. prosince krámkem. Podívejte se, kdo vyhrál, i když si myslím, že vyhráli všichni, kdož se zapojili.

 

Krámek Lovců perel 2015

V pátek 11. prosince skončil v naší knihovně druhý ročník projektu Lovci perel. Děti začaly sbírat za přečtené knížky perličky v březnu – Měsíci čtenářů. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 78 dětí, což je dvakrát více než do ročníku prvního.  Nejvíce perel nasbírala Valentýnka Klimešová ze 3. třídy, a to celkem 57. Valentýnka vedle čtení i píše pohádky a básničky a je vidět, že svět literatury a knížek má ráda. Těsně na druhém místě se ziskem 52 perel se umístila Liduška Uhriková, loňská vítězka. Třetí, Bedřich Nehyba, posbíral 31 perel, ale opravdu zasloužených. Ve 4. třídě čte náročné fantasy příběhy, často tlusté knížky. Diplom a dárek na památku dostala i Kačenka Koutná. Je předškolák, ale s rodiči pravidelně čtou a správně odpověděla na otázky z 23 knížek, což je velice pěkné.

Projekt skončil krámkem, v němž si děti za další část soutěže, tzv. moriony (virtuální peníze za nepovinné otázky ke knížkám rozvíjející přemýšlení o přečteném) mohly vybrat drobnosti pro radost. Za dárky do krámku děkujeme Městskému infocentru Dačice, bance Waldviertel Sparkasse, PASu-D.

Třetí ročník soutěže začne 1. března 2016.

Vítězka - Valentýnka Klimešová - vlevo

Lovci perel

Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Vybrané dětské knížky se ve hře stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel. Pravidla hry si každá knihovna může přizpůsobit svým podmínkám. Soutěž připravila knihovna města Hradce Králové ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a KDK SKIP 08 v rámci projektu Littera.

Jak se hraje? Děti v průběhu roku čtou knížky označené samolepkou „perlorodka“. K takto označené knize dostanou hrací kartu. Za každou správně zodpovězenou kartu dostanou perlu. Získané perly budou děti navlékat na vlasce přímo v dětském oddělení. Díky tomu perly neztratí, a navíc budou moci porovnat svůj výkon s výkonem ostatních lovců perel. Cílem soutěže je rozvíjet u dětí motivaci k četbě, práci s textem, práci s informacemi, a v neposlední řadě i zajistit jim způsob kvalitního trávení volného času.

Kačenka Koutná
 

Poslední články v rubrice

Použité štítky

čtenářství Lovci perel soutěže
facebook icon print