( Rubrika: dění v knihovně ) Letní provoz v knihovně - přijďte ...

LETNÍ PROVOZ 2017 V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ - Máme stále otevřeno – půjčte si domů kufřík nebo stolní hru – navštivte naši komunitní zahradu – e-služby …

LETNÍ PROVOZ 2017 V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ

Máme stále otevřeno – půjčte si domů kufřík nebo stolní hru – navštivte naši komunitní zahradu – e-služby …

VÝPŮJČNÍ aneb OTEVÍRACÍ DOBA V KNIHOVNĚ BUDE BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN BEZE ZMĚN!

Bude zavřeno pouze v sobotu a v úterý. Takže se na Vás těšíme:

Pondělí, středa, čtvrtek:  8,00- 11   12 – 17 hod., Pátek: 8,00- 11   12 – 16 hodin.

 

Co všechno nabízíme?

 • Výpůjčky knih a časopisů, stále doplňujeme nové tituly. Zatím nejpůjčovanějšími letošními knížkami byly:  román Táni Keleové-Vasilkové: Ranč u dědečka a román Jo Beverly: Sázka na věno. Na dětském oddělení to byla milá knížka Jana Lebedy: S Medovníčkem do pohádky.

 • Všechny NOVINKY najdete na webu knihovny, v online katalogu - http://serverknih/clavius/l.dll?novinky~DD=1. Zde si můžete i vybrat, za jaké období chcete novinky zobrazit a z jakého oddělení knihovny – pouze pro dospělé, pro děti, případně regionální osobnosti aj.

 • Máte to do knihovny daleko, či máte málo času? Využijte online služby na webu knihovny – www.mkdac.cz: katalogů aneb seznamů knih v knihovně máme dokonce několik typů, každý si může vybrat podle toho, který mu bude nejlépe vyhovovat. Přes web se také můžete zaregistrovat jako čtenář, pokud již čtenářem jste, prohlížet a spravovat své čtenářské konto či požádat o prodloužení svých výpůjček. Potřebujete k tomu znát pouze číslo své průkazky a PIN (buď datum narození v pořadí – rok, měsíc, den, vždy dvoumístná čísla nebo čtyřmístné číslo jakékoliv, které ale čtenář uvede na své čtenářské kartě v počítači v knihovně).

 • Chcete si vyzkoušet přečíst elektronickou knihu? Na dovolenou nemusíte tahat kufr plný knih, stačí malá černá krabička. C-Tech Lexis je čtečka, kterou je možné si v knihovně půjčit a lze si na ní stahovat přes náš katalog Carmen na webu knihovny – www.mkdac.czdostupné elektronické knihy. Sice jenom dvě na 21 dní, ale k osahání a vyzkoušení si, zda tento formát vám bude vyhovovat, je velice vhodná. Zároveň se člověk naučí něco nového. S půjčením čtečky obdrží každý uživatel podrobné informace a návod. Ve čtečce je nahraná i řada různých titulů knih. Kindle Paperwhite je starší čtečka, na které je k dispozici řada volných autorských děl, ale nelze na ni nahrávat nové e-knihy. Je velice vhodná v případě, pokud máte rádi klasickou literaturu. E-knihy z katalogu Carmen lze stahovat i do vašich mobilních zařízení, především chytrých telefonů a tabletů (Android, iOS) a na čtečkách (eReading START2 3 a 4 nebo Touch Light). Podrobný návod najdete na webu knihovny nebo vám poradíme v knihovně.

 • Co nabízíme seniorům? V knihovně si můžete vyzvednout přihlášku o senior pas, který nabízí slevy na různé služby, nejen v našem městě. Virtuální univerzitu třetího věku (vu3v) studuje v konzultačním středisku při městské knihovně ve dvou skupinách již 39 studentů a pro nové zájemce je stále OTEVŘENO. Tématem pro zimní semestr, který bude začínat na KONCI ZÁŘÍ, a přihlašovat se budou moci i noví zájemci od začátku září 2017, bude kurz České dějiny v souvislostech. Kdo by se chtěl blíže informovat o celé vu3v, najde všechny informace na www.e-senior.cz

 • Mám určitý handicap - Knihovna nabízí zrakově znevýhodněným občanům hned dvě služby: první je půjčování zvukových knih – najdete je v katalogu knihovny pod značkou (signaturou) ZK, máme již více než 500 titulů.  Po potvrzení lékaře je půjčujeme zdarma a najdete mezi nimi knížky čtené známými osobnostmi ze všech literárních žánrů: detektivky, romány, pohádky, současné bestsellery aj. Druhou službou je přístup na portál www.friendlyvox.cz , což je unikátní webový portál pro nevidomé, který jim přečte e-maily i zprávy a to i v cizích jazycích.  Stačí mít počítač a připojení k internetu. Je to první komunikační portál určený speciálně pro nevidomé a knihovnice s ním zájemce rády seznámí.

  Všechny hry, které máte doma, znáte nazpaměť? Naše knihovna nabízí vedle půjčování knih a časopisů i půjčování tematických kufříků či deskových her. Spojují příjemné s užitečným a vedle zábavy přinášejí i poučení. Kufříků máme 23. Najdete je v katalogu knihovny pod značkou (signaturou) TK. Seznam her najdete také v katalogu, když do políčka signatura svazku začíná: napíšete – hry.

  Lovci perel pokračují i o prázdninách! Celoroční čtenářská soutěž LOVCI PEREL pokračuje i o prázdninách. Knížky označené jako perlorodky ukrývají otázky a po jejich správném vyplnění získá čtenář perličku, kterou si navlékne na šňůrku a kdo jich sesbírá nejvíc, vyhrává. Vyhodnocení soutěže proběhne na začátku prosince. Přijďte, ještě je čas i začít a vyhrát.

  Co je komunitní zahrada alias letní čítárna? Komunitní zahrada je sezónní pracoviště městské knihovny. Je přístupná za dobrého počasí od května do září ve stejnou dobu, jako je otevřená knihovna. Půjčujeme deky, knihy, noviny, časopisy, stolní hry a hračky na pískoviště. Pohodlí při četbě a relaxaci nabízí posezení u stolků a na dekách. Herní prvky a pískoviště jsou určeny dětem do 10 let pod dozorem dospělého. Vjezd s kočárky možný, se zvířaty nemožný.

Poskytované služby: - uvelebíte se: chystáme denně stolky a židle, půjčujeme pohodlné piknikové deky, osvěžíte se – výdejník pramenité vody Fontana, - počtete si: poskytujeme knihy, noviny i časopisy, - zahrajete si: stolní a různé hry, i venkovní, vyřádíte se: pečujeme o herní prvky, máme pískoviště a kbelíčky a formičky.

Přejeme krásné léto, hodně hezkých zážitků a těšíme se na vás v knihovně.

 

Poslední články v rubrice

Použité štítky

akce činnost čtečky e-knihy e-služby knížky služby
facebook icon print