menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Rubrika: dění v knihovně ) Komunitní zahrada knihovny

Milí čtenáři, komunitní zahrada s letní čítárnou je otevřena po celé léto souběžně s otevírací dobou v knihovně a ta je otevřena i přes léto beze změn. Těšíme se na Vás!

Komunitní zahrada je sezónní pracoviště městské knihovny. Je přístupná za dobrého počasí od května do září ve stejnou dobu, jako je otevřená knihovna. Půjčujeme deky, knihy, noviny, časopisy, stolní hry a hračky na pískoviště. Pohodlí při četbě a relaxaci nabízí posezení u stolků a na dekách. Herní prvky a pískoviště jsou určeny dětem do 10 let pod dozorem dospělého. Vjezd s kočárky možný, se zvířaty nemožný. Přijďte, těšíme se na Vás! Po tři páteční podvečery letošního roku bude v zahradě alias letní čítárně i zajímavý program.

TĚŠÍME SE NA CELÉ RODINY! PŘIJĎTE STRÁVIT ČAS SPOLEČNĚ – PRO KAŽDÉHO SE NĚCO NAJDE! ZÁBAVA, RELAX I POUČENÍ, ČERSTVÝ VZDUCH V PŘÍRODĚ, POSLEDNÍ ČÍSLA ČASOPISŮ, KNÍŽKY A HRY, ZELENÝ PROSTOR V SRDCI MĚSTA.

Poskytované služby:

- uvelebíte se: chystáme denně stolky a židle, půjčujeme pohodlné piknikové deky, osvěžíte se

- počtete si: poskytujeme knihy, noviny i časopisy

- zahrajete si: stolní a různé hry, i venkovní, kreslící tabule pro děti

- vyřádíte se: pečujeme o herní prvky, máme pískoviště a kbelíčky a formičky

---------------------------------

NÍŽE UVEDENÝ PROGRAM BYL

A SNAD I NĚJAKÝ JINÝ PŘÍŠTÍ BUDE - POKUD BUDOU LIDI A FINANCE

13. 5. 2016 - 16:10       Zahrada – divadlo Krapet

To šlo jednou pár kluků do školy. Tak šli a cestou uviděli ve vysoké zdi z kamene starou železnou branku, celou rezavou… Dramatizace slavné pohádkové knížky Jiřího Trnky v podání divadla Krapet. Scénář: M. Sajlerová a Z. Tomeš.

17:30       Veršovánky pro kluky a holčičky do školy i školičky

Představení knížky pro děti, kterou vydala učitelka mateřské školy Marie Havlíková z Dačic. Po dlouhá léta si zaznamenávala veršovánky, které se líbily „jejím“ dětem, když působila jako učitelka v mateřince. Autogramiáda, setkání s autorkou, možnost zakoupení knížky.

18:00       Na co hrají varani

Písničky pro děti zahraje hudební soubor Ententýky do muziky podle stejnojmenné knížky básniček pro děti Daniela Vydry. Představení je vhodné pro všechny děti od pěti do deseti let.

16:00 – 19:00 Dílna pro děti a rodiče

Vyrobíme si přenosnou zahradu a některou z postav z Trnkovy knížky - sečtělou velrybu či vzteklého kocoura, slona nebo trpaslíka. Lektorka Hanka Kulíková.

P o k r a č o v á ní … Pátek 27. května – Náš svět - program je připravený ve spolupráci se Zdravým městem Dačice:

16 – 16,45 Be online – koncert dětské rockové skupiny ZUŠ Dačice

17 h - Listování - ODPAD (Andy Mulligan) – scénické čtení

Nikdy nevíte, co najdete! Rafael bydlí spolu se dvěma kamarády Gardem a Krysou na skládce odpadu v nejmenované zemi připomínající Brazílii, jsou to děti ze slumu. Jednoho dne najde mezi odpadky tašku, v níž je 1100 peset, obrázek a klíč. Tento nález v chlapcích zažehne touhu po dobrodružství, a tak se rozhodnou přijít na to, komu věci patří. Když to zjistí, dozvědí se i o boji jednoho člověka se strašnou nespravedlností. To se však dozvědět neměli – brzy začne jít o život i jim. Účinkují: Pavel Oubram, Tomáš Drápela a Jiří Suchý z Tábora (alt. Věra Hollá).

Taneční orchestr Blue Moon ZUŠ Dačice. Dílnička (a hry) pro zdraví bez kouření pro rodiče s dětmi.

Pátek 10. června – Bajky jsou taky dobrý

16 h – Včelí medvídci zpívají, divadlo Věž - Bráškové Brumda s Čmeldou se probudí po dlouhém, zimním spánku a protože zrovna nemají co na práci, začnou společně vzpomínat, co všechno už společně prožili. Nejvíce ze všeho se ale mají do zpěvu a tak zpívají a zpívají! Když poprvé spatří diváky v publiku, snaží se zjistit, co je to za podivný druh hmyzu… Scénář: V. Strubl. Divadlo Věž.

16 – 19 dílna – mokré plstění a zpracování vlny, obrázek z vlny. Lektorka: Hanka Kulíková.

18 h – Vladivojna a Vladibajky - Vladivojna předčítá ze své knížky VLADIBAJKY oblíbené zábavné až bizarní bajky pro dospělé. Autorské čtení Vladivojna oživí několika písněmi, kdy se sama doprovází na kytaru a basu. Vladivojna je výrazná osobnost české hudební scény, je vyhledávaná zpěvačka, autorka divadelní a filmové hudby. Zkomponovala hudbu pro mnoho divadelních her a dokumentárních filmů. 

Podrobné informace na plakátech a na webu www.mkdac.cz

V případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách knihovny. Kontakt: Městská knihovna Dačice, tel: 384 422 397, 721 145 265, knihovna@mkdac.cz, www.mkdac.cz

Poslední články v rubrice

Použité štítky

akce čítárna komunitní letní možnosti nabídka služby zahrada
facebook icon print