( Rubrika: dění v knihovně ) E-výpůjčka krok po kroku

Co je třeba k realizaci e-výpůjčky? Podrobný obrázkový návod.

E-čtení v knihovně - v knihovně si můžete půjčit:  e-knihy (přes katalog knihovny) a čtečky elektronických knih (C-Tech Lexis a Kindle Paperwhite). Naše knihovna nabízí elektronické knihy. Prostřednictvím online katalogu knihovny, do něhož přibývají každým dnem nové a nové e-knihy, si můžete vybírat z tisíců titulů, především od distributura eReading.cz.

Nabídka e-knih Městské knihovny v Praze je přístupná všem i bez registrace v naší knihovně. Nabídka eReading je určena pouze REGISTROVANÝM ČTENÁŘŮM NAŠÍ KNIHOVNY.

  1. Musíte být registrovaným čtenářem naší knihovny, tzn. se v knihovně přihlásit. (Pro stahování e-knih z produkce nakladatelství eReading).

  2. Musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v KATALOGU.

  3. Jako přihlašovací údaje použijte: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny), heslo je prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si jej již nezměnil/a. Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

      4. Zadejte hledaný titul. Již zde uvidíte, zda jde kniha vypůjčit jako e-výpůjčka. Tlačítko je aktivní pouze, když jste přihlášeni do   svého uživatelského konta.

  1. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví následující obrazovka. Je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjček

Rekapitulace před dalším postupem - brzy bude hotovo!     

Jak si vypůjčit e-knihu:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

  1. Dále je NUTNÉ mít REGISTRACI NA STEJNOU E-MAILOVOU ADRESU, kterou máte na svém čtenářském kontě v knihovně (čtenářském účtu - svém kontě) - na E- READINGU.

https://www.eknihovna.cz/registrace/

 

Registrace je pouze JEDNORÁZOVÁ, při opětovném přihlašování jste spojeni automaticky a dostanete se rovnou na svoji eKNIHOVNU.

    

JE MOŽNÉ SI VYPŮJČIT AŽ TŘI TITULY NA 31 DNÍ

Tato e-výpůjčka se Vám objeví modře na Vašem čtenářském kontě. Po uplynutí 31 dní výpůjčka zmizí.

PŘI STAHOVÁNÍ E-KNIHY DO SVÉHO ZAŘÍZENÍ MUSÍTE BÝT PŘIPOJENI K INTERNETU

E-knihy lze číst na čtečkách doporučovaných firmou eReading a na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz (pro zařízení Android je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play; pro čtení na zařízeních iOS/ Apple se aplikace dá stáhnout zdarma z Apple Store). 

Dvě čtečky nabízíme k zapůjčení i v knihovně. KINDLE PAPERWHITE obsahuje cca 400 titulů nechráněných autorskými právy, takže hlavně českou i světovou klasiku a čtečku C-TECH LEXIS, na kterou lze nahrávat a tudíž si i číst i nové e-knihy, tzn. vybrat si z nabídky těch výše uvedených patnácti set titulů, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje a knížku si stáhnout a číst. Vězte, že jako doplněk papírových knížek je to zábavné a zajímavé.

Městská knihovna Dačice umožňuje ve spolupráci s portálem eReading.cz pro své čtenáře projekt půjčování e-knih. Čtenáři si mohou vypůjčit e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line od 13. 3. 2015.     

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ CHVÍLE PŘI ČTENÍ E-KNIH!

Použité štítky

čtečky e-knihy ebook postup výpůjčka
facebook icon print