menu
facebook - logo youtube - logo blogger - logo wiki - logo rss - logo

( Nabídka: knihovna od A do Z )Dění v knihovně

Seznamte se s tím, co jsme v knihovně pro Vás uspořádali a co jsme společně prožili a co jsme si užili ..

obrázek upoutávka - Čtení, cestování, poezie

Čtení, cestování, poezie

Březen měsíc čtenářů 2019 – 10. ročník. K akci se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka! Na jaké akce se můžete těšit v Dačicích?

sendvíce
obrázek upoutávka - Top 2018

Top 2018

Zajímá Vás, které knihy jdou z ruky do ruky a četli jste je také? Zajímá vás, jaké časopisy jsou nejpůjčovanější? Podívali jsme se do statistik a výsledky jsou zajímavé. 

sendvíce
obrázek upoutávka - Regionální služby

Regionální služby

Kraj poskytl 16 milonu korun na podporu jihočeských knihoven. Je mezi nimi i naše ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Lovci perel 2019

Lovci perel 2019

Čtenářská soutěž Lovci perel začala! Přijďte si také pro větší zážitek ze čtení, pozornější čtení a porozumění tomu, co čtete.

sendvíce
obrázek upoutávka - Fotogalerie 2018

Fotogalerie 2018

Projekt Bookstart, odložená přístavba knihovny, besedy s cestovateli, ...

sendvíce
obrázek upoutávka - V pátek otevřeno ...

V pátek otevřeno ...

Vzhledem k tomu, do knihovny chodí hodně maminek s malými dětmi, rozhodly jsme se upravit od 1. 1. 2019 výpůjční dobu v knihovně. Dětské oddělení rozšiřuje své hodiny pro veřejnost, a to tak, že v pátek bude od 8 – 11 hodin  otevřeno v celé knihovně, takže věříme, že tento čas budou využívat právě hlavně...

sendvíce
obrázek upoutávka - Jmenujeme se ….

Jmenujeme se ….

… To všichni už vědí, ne? Knihovna dostala ke svému 125. výroční založení několik dárků. Jmenuje se po významném regionálním autorovi a literátovi a promítá tak do našeho každodenního života vědomí, že historie byla kdysi současností a že naše současnost se každým okamžikem stává minulostí. 

sendvíce
obrázek upoutávka - Vu3v - chystá se letní semestr!

Vu3v - chystá se letní semestr!

Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze.

sendvíce
obrázek upoutávka - Fotogalerie 2017

Fotogalerie 2017

První dačická knihobudka v Kancnýřově sadu, projekt se školami - Číst nás baví, Noc literatury, cestovatelské besedy ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Fotogalerie 2016

Fotogalerie 2016

D. J. Žák, soutěž - Selfie s knihou, čtenářské hry nakladatelství Thovt, dovybavení letní čítárny, Vladivojna, Listování, jedna akce zajímvější než druhá.

sendvíce
obrázek upoutávka - Přístavba knihovny - 2019 ??

Přístavba knihovny - 2019 ??

V létě roku 2018 nebyl vybrán dodavatel, nicméně stavební povolení je, takže budeme doufat, že po prázdninách se rozjede další kolo. Drže nám palce!

sendvíce
obrázek upoutávka - Nebát se psát verše ...

Nebát se psát verše ...

Knihovna připravila ke Dni poezie pro čtenáře dětského oddělení setkání s poezií - ilustrace vybrané básničky nebo složení vlastních verčů na 3 vybraná slova. Od půlky září do půlky listopadu děti tvořily, ilustrovaly básničky, prohlédněte si výstavu v minigalerii na schodech ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Bookstart i v naší knihovně

Bookstart i v naší knihovně

I nejmenší občánci Dačia a okolí dostávají při vítání občánků sety k podpoře čtení od kolébky. Nyní bude součástí dárku i knížka Klipy klap, regionálního spisovatele, po němž se jmenuje i naše knihovna. 

sendvíce
obrázek upoutávka - E-výpůjčka krok po kroku

E-výpůjčka krok po kroku

Co je třeba k realizaci e-výpůjčky? Podrobný obrázkový návod. E-knihy z Městské knihovny v Praze si mohou stáhnout všichni, e-knihy z nakladatelství eReading pouze čtenáři knihovny.

sendvíce
obrázek upoutávka - Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů. Jak knihovna nakládá s osobními údaji a k čemu je využívá? Jak je chrání? Základní odpovědi najdete v tomto článku. Úplnou informaci přináší Knihovní řád v platném znění.

sendvíce
obrázek upoutávka - Čtečky e-knih a e-knihy

Čtečky e-knih a e-knihy

Čekáte dlouho na papírovou novinku? Půjčte si čtečku e-knih a stáhněte si ji jako e-knihu. Knihovna půjčuje e-knihy: snadno, rychle, legálně. Navíc půjčujeme i dvě čtečky: KINDLE PAPERWHITE (autorsky volné tituly) a C-TECH LEXIS (lze si na ni nahrávat i nové e-knihy).

sendvíce
obrázek upoutávka - Tritius - rok v praxi

Tritius - rok v praxi

Knihovní systém Tritius byl do knihovny pořízen z dotace MK ČR v rámci programu Veřejné informační služby knihoven. Přejeme všem, aby s ním byli spokojeni a aby uměl vše, co od něj očekávají.

sendvíce
obrázek upoutávka - Novoroční čas v kině, aneb, filmy inspirované knižní předlohou

Novoroční čas v kině, aneb, filmy inspirované knižní předlohou

Pokud si chcete užít povánoční čas v klidu a trochu jinak, přijďte si půjčit knihu, kterou můžete pak porovnat s jejím filmovým provedením.

sendvíce
obrázek upoutávka - Hektický červen v knihovně - poděkování

Hektický červen v knihovně - poděkování

Podívejte se, co všechny se v červnu v knihovně dělo ... výstava fotografií, první dačická knihobudka, pasování prvňáčků na rytíře řádu čtenářského, veřejné čtení, dramatizace literární předlohy ...  

sendvíce
obrázek upoutávka - Otevření komunitní zahrady - pátek 5. 5.

Otevření komunitní zahrady - pátek 5. 5.

Pohádka pro děti, listování, dílna, čtení - bohatý a kvalitní program otevře letošní sezónu přístupu do letní čítárny knihovny a komunitní zahrady. Nenechte si ujít v pátek 5. května od 15 do 19,30 hodin.

sendvíce

Podstránky

Další stránky v nabídce

facebook icon print