( Rubrika: Archiv pozvánek ) Čtečky e-knih v knihovně

Ve středu 15. března - nová čtečka e-knih k předvedení a zapůjčení.  Ve čtvrtek 16. března odpoledne - dílna pro děti - LÁTKOVÍ PTÁČCI.

Středy 1. a 15. března, 8-11 12-17 hodin – prezentace čteček a e-knih v knihovně

E-knihy: KAM a JAK? Nová čtečka e-knih k předvedení a zapůjčení, možnosti vzdálené registrace pro čtenáře e-knih. E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny a tato služba je poskytována registrovaným čtenářům zdarma. E-knihy lze číst na čtečkách eReading, chytrých mobilech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz. Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní. Vypůjčit si lze současně 3 tituly. Dále Vám ukážeme volná autorská díla na čtečce Kindle Paperwhite, která je rovněž k zapůjčení v knihovně. Nemůžete sehnat knížku z doporučené četby? Lehká pomoc! Co to je virtuální kolega? Moderní možnosti výuky počítačových dovedností. Co to je  SMARTKATALOG? A k čemu je dobrý? Zkrátka: přijďte …

 

Čtečka eknih

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtvrtek 16. března od 13 do 16 hodin – jarní dílna v dětském oddělení: látkoví ptáčci

Srdečně zveme rodiče s dětmi na jarní dílnu. Vyrobí si posla jara – ptáčka - různou technikou. Příspěvek na materiál je 20,- Kč. Těšíme se na vaši návštěvu. V dětském oddělení začal další ročník čtenářské soutěže Lovci perel, neváhejte a zkuste to. Děti dostanou za knížku přečtenou s porozuměním perličku a na konci roku si odnesou vedle šňůrky perel i další odměny. V pátek 24. února od 16-17 hodin proběhne druhé letošní setkání s pohádkou.

Čtvrtek 2. března v 17,30 – Pákistán, na jih od Karákóramu

Cestopisné povídání Pavla Dobrovského. Narodil se roku 1979 v Praze. Už jako batole věděl, že bude novinář, cestovatel a fotograf. Vydařilo se. Od konce devadesátých let pracuje v médiích zaměřujících na videohry a cestování. Často přednáší pro školy, festivalové publikum anebo pro kavárenské povaleče. Občas píše scénáře pro televizi, chodí do rádií na rozhovory a moderuje. A všechno ho to baví. Vstupné dobrovolné.

 

Použité štítky

akce Březen cestovatelé čtečky dílny e-knihy prezentace smartkatalog
facebook icon print