print

Aktuality

obrázek upoutávka - Bookstart i v naší knihovně - setkání 25. 3.

Bookstart i v naší knihovně - setkání 25. 3.

Pro rodiče s dětmi připravuje knihovna vždy poslední pondělí v měsíci setkání s různou náplní. V únoru logopedka, v březnu nejlepší knihy dětem, v dubnu odbornice z pedagogicko-psychlogické poradny ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Deskové hry a tematické kufříky

Deskové hry a tematické kufříky

Knihovna nabízí vedle půjčování knih také tematické kufříky a společenské stolní hry. Tyto hry nejsou jen moderní záležitostí. Řada klasických her má svůj původ již ve starověku, lidé se bavili a krátili si dlouhé chvíle. Hry jsou zdrojem zábavy a radosti, slouží ale také ke vzdělávání. Hraní stolních her posiluje...

sendvíce
obrázek upoutávka - Hektický červen v knihovně - poděkování

Hektický červen v knihovně - poděkování

Podívejte se, co všechny se v červnu v knihovně dělo ... výstava fotografií, první dačická knihobudka, pasování prvňáčků na rytíře řádu čtenářského, veřejné čtení, dramatizace literární předlohy ...  

sendvíce
obrázek upoutávka - Večer s Andersenem i v naší knihovně

Večer s Andersenem i v naší knihovně

Poslední březnový pátek stráví druháci ze ZŠ B. Němcové od 18 do 22 hodin v knihovně. Co tady budou dělat? To je zatím tajemství a překvapení, ale možná přijde i sám veliký Andersen ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Už jsem čtenář aneb Knížka pro prvňáčka 2017

Už jsem čtenář aneb Knížka pro prvňáčka 2017

Do projektu jsou přihlášeni všichni prvňáčci ze základních škol v Dačicích, celkem 113 dětí a 10 dětí ze ZŠ ve Starém Hobzí. Chodí do knihovny a těší se na pasování na rytíře řádu čtenářského, které letošní ročník v červnu ukončí.

sendvíce
obrázek upoutávka - Čtenářské hry Thovtu

Čtenářské hry Thovtu

Nakladatelství Thovt nabízí školám čtenářské hry - v naší knihovně absolvovali čtvrťáci ze ZŠ v ul. B. Němcové program Plavba za pokladem kapitána Černovouse.

sendvíce
obrázek upoutávka - Pasování na rytíře řádu čtenářského

Pasování na rytíře řádu čtenářského

Na rytíře řádu čtenářského bylo v úterý 4. října v Týdnu knihoven pasováno za účasti mnoha rodičů či prarodičů téměř 100 dětí z druhých tříd základních škol v Dačicích.

sendvíce
obrázek upoutávka - Selfie soutěž- výsledky

Selfie soutěž- výsledky

Selfie soutěž – jak to všechno dopadlo? Od 1. července do konce září probíhala na facebooku Městské knihovny v Dačicích soutěž Selfie s knihou.

sendvíce
obrázek upoutávka - Knížka pro prvňáčka

Knížka pro prvňáčka

Do projektu Knížka pro prvňáčka se v Dačicích přihlásilo všech 96 žáčků prvních tříd. V knihovně byli několikrát a za odměnu dostanou ve středu 15. června úplně novou, originální knížku, která se nedá nikde koupit a navíc ještě k tomu pohádku o Vrabčácích zahranou dětmi z divadelního studia Tyláček. Věřím, že...

sendvíce
obrázek upoutávka - Dopoledníček 2016

Dopoledníček 2016

Jako poděkování školám za celoroční spolupráci připravuje knihovna již řadu let v druhé polovině června DOPOLEDNÍČEK aneb Kniha pokaždé jinak ... Letos se uskuteční od 14. do 16. června a děti ze základních škol v Dačicích si v letní čítárně knihovny prožijí představení Vrabčáci v podání divadelního studia dětí Tyláček.

sendvíce
obrázek upoutávka - Komiksový workshop Daniela Vydry byl opravdu pracovní

Komiksový workshop Daniela Vydry byl opravdu pracovní

V pondělí 14. března se šesťáci až osmáci z dačických základních škol zúčastnili komiksového workshopu Daniela Vydry v naší knihovně.

sendvíce
obrázek upoutávka - Besedy pro školy

Besedy pro školy

Lekce informační výchovy, besedy se spisovateli, workshopy, recitační soutěže, výstavy obrázků dětí, čtení ...

sendvíce
obrázek upoutávka - Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Dramatizace dětí ze Slavonic - knížky Statečný Zeb - byla velmi zdařilá, i když krátká - ☺. V knihovně je k vidění výstava obrázků, které namalovaly děti v rámci projektu. Jsou to milé a bezprostřední obrázky.

sendvíce
obrázek upoutávka - Ilustrátor Libor Balák v knihovně

Ilustrátor Libor Balák v knihovně

Ve středu 10. února se žáci 3. a 4. ročníků ZŠ v ulici B. Němcové v Dačicích mohli v knihovně seznámit s ilustrátorem a výtvarníkem Liborem Balákem.

sendvíce