( Rubrika: rok 2015 v knihovně ) Naše knihovnická exkurze do Telče

V úterý 1. září 2015 jsme se vypravily načerpat zkušenosti a nápady našich kolegyň v Telči. Počasí nám přálo, bylo to krásné rozloučení s prázdninami.

V Městské knihovně Telč, která se nachází přímo na rohu náměstí, nás přivítala milá paní Andrea Fajtová. Knihovna je opravdu útulná, nedávno vymalovaná a voněla čistotou.  Je členitá a zaujaly nás nádherně klenuté stropy všech místností, které jdou za sebou. Knihovna má nad sebou "lidušku" a u kávy a luxusního dezertu panna cota nám hráli žáčci, kteří již pomalu nacvičovali koledy. Porovnaly jsme naše statistiky návštěv, výpůjček, rozpočet...zkrátka vše důležité, včetně úklidových služeb, což bylo vděčné téma.

Poté nás očekávala paní Ilonka Martinů v Univerzitním centu města Telč, které spravuje Masarykova univerzita Brno. Prostory bývalé jezuitské koleje jsou naprosto ohromující a my jen závidíme tolik místa. Vše je citlivě a poctivě renovováno a na nádvoří je příjemná kavárnička. Načerpaly jsme inspirace na naučnou literaturu, o kterou je bohužel v poslední době menší a menší zájem.

Potom jsme prošly náměstí, kochaly se v galerii Wimmer a exkurzi jsme zakončily stylově v italské restauraci.

Děkujeme za vlídné a milé přijetí a těšíme se, až nám kolegyně oplatí návštěvu.

Poslední články v rubrice

Použité štítky

městská knihovna telč
facebook icon print