( Rubrika: pozvánky do knihovny ) Čtečky na dovolenou

schedule 07.07.2017 - 30.09.2017

Chcete si vyzkoušet přečíst elektronickou knihu? Na dovolenou nemusíte tahat kufr plný knih, stačí malá černá krabička.

  • Chcete si vyzkoušet přečíst elektronickou knihu? Na dovolenou nemusíte tahat kufr plný knih, stačí malá černá krabička.

  • C-Tech Lexis je čtečka, kterou je možné si v knihovně půjčit a lze si na ní stahovat přes náš katalog Carmen na webu knihovny – www.mkdac.cz – dostupné elektronické knihy. Sice jenom dvě na 21 dní, ale k osahání a vyzkoušení si, zda tento formát vám bude vyhovovat, je velice vhodná. Zároveň se člověk naučí něco nového. S půjčením čtečky obdrží každý uživatel podrobné informace a návod. Ve čtečce je nahraná i řada různých titulů knih.

  • Kindle Paperwhite je starší čtečka, na které je k dispozici řada volných autorských děl, ale nelze na ni nahrávat nové e-knihy. Je velice vhodná v případě, pokud máte rádi klasickou literaturu. E-knihy z katalogu Carmen lze stahovat i do vašich mobilních zařízení, především chytrých telefonů a tabletů (Android, iOS) a na čtečkách (eReading START2 3 a 4 nebo Touch Light). Podrobný návod najdete na webu knihovny nebo vám poradíme v knihovně.ctecka

Použité štítky

čtečky e-knihy e-služby
facebook icon print