( Rubrika: dění v knihovně ) Vyhráli jsme Biblioweb 2016!

Práce věnovaná webu se vyplatila a máme první místo ve své kategorii v celostátním měřítku!

Výsledky soutěže BIBLIOWEB 2016 - 17. ročník soutěže o nejlepší internetové stránky českých knihoven

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již sedmnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Letošní vítězství si odnáší tyto knihovny.

V kategorii knihoven v obcích do 15 tisíc obyvatel si vítězství odnesla Městská knihovna Dačice (131 bodů). Stávající podoba stránek je již čtvrtá v pořadí za dobu, kdy knihovna má svou webovou bránu do knihovny. Webdesignerem této i předcházejících dvou verzí je Pavel Kamír - www.camus.cz, který je mimochodem i designerem stránek knihovny ve Slaném, která vyhrála první místo v kategorii měst do 30 tisíc obyvatel.

Druhá v pořadí byla Městská knihovna Antonína Marka v Turnově, která získala pouze o půl bodu méně než vítězná knihovna této kategorie (130,5 bodů). Třetí příčku získala Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm (125,5 bodů).

V kategorii knihoven v obcích od 15 001 do 30 000 obyvatel byla nejúspěšnější Knihovna Václava Štecha Slaný se 137,5 bodů (3. v celkovém pořadí) před Městskou knihovnou Náchod (126,5 bodů) a Knihovnou Karla Dvořáčka - Vyškov (125,5 bodů).
V kategorii knihoven v obcích nad 30 tisíc obyvatel zvítězila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se ziskem 148,5 bodů (absolutní vítěz), na druhém místě skončila Ústřední knihovna Filozofické fakulty Masarykovy univerzity se 147,5 body (druhá v celkovém pořadí). Třetí příčku obsadil Ústav vědeckých informací 2. LF Univerzity Karlovy v Praze (136,5 bodů). V letošním ročníku soutěže Biblioweb jedna z knihoven zvítězila téměř ve všech hodnocených kategoriích. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se stala absolutním vítězem v letošním ročníku soutěže Biblioweb se součtem 148,5 bodů. Získala též zvláštní cenu Blind Friendly za nejlepší bezbariérový web knihovny. Upoutala porotu i v kategorii Sympatie porotců, kde získala 13, 5 z celkových 15 bodů.

Je potěšující, že kvalita webových stránek knihoven rok od roku vzrůstá, čímž se naplňuje jeden z hlavních cílů soutěže Biblioweb.

Slavnostní předání cen BIBLIOWEB 2016 se uskutečnilo 4. 4. 2016 na konferenci ISSS 2016 v Hradci Králové. Cenu ve výši 10 000,- Kč pro absolutního vítěze, Krajskou knihovnu F. Bartoše ve Zlíně věnovala Asociace krajů ČR. Ostatní ceny ve výši po 5 000,- Kč věnoval Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Podrobné informace jsou k dispozici na:

Webdesignér P. kamír, ředielka knihovny Z. Chadimová, místostarosta Dačic M. Novák a předsedka Svazu knihovníků SKIP R. Giebeisch

Zleva: Webdesigner P. Kamír, ředitelka knihovny Z. Chadimová, místostarosta Dačic M. Novák a předseda Svazu knihovníků R. Giebisch při přebírání diplomu v Hradci Králové.