( Rubrika: dění v knihovně ) Vu3v - PROMUJEME!

Tak a je to tady! Další velká skupina studentů vu3v ukončí slavnostně v pondělí 14. května tříletý studijní cyklus na ČZU v Praze. Před promocí bude senátorem M. Vystrčilem zajištěna prohlídka sídla Senátu Parlamentu ČR, takže věřím, že si to všichni náležitě užijí. Gratuluji z celého srdce!

VU3V BUDE POKRAČOVAT V KNIHOVNĚ OD ŘÍJNA 2018. POKUD MÁTE ZÁJEM O STUDIUM A CHCETE SE K NÁM PŘIDAT, ZAVOLEJTE, NAPIŠTE NEBO SI PŘIJĎTE DO KNIHOVNY PRO PODROBNÉ INFORMACE.

 

Jako doplněk virtuální univerzity třetího věku v naší knihovně probíhal TRÉNINK PAMĚTI s lektorkou Janou Vejsadovou. Dvě středy - 14. a 28. února a dva čtvrtky - 29. 3. a 12. 4. dopoledne,  se účastníci učili techniky ke zlepšení paměti. Další informace o tréninku paměti na www.mneme.cz  

 

Je Vám 55+ a rádi se dozvídáte nové informace? Zajímají Vás bližší podrobnosti - jakým způsobem se přihlásit? jaká témata se studují? atd., tak právě Vám je přednáška určena.

Konzultační středisko vu3v při naší městské knihovně pokračuje po prázdninách …

Virtuální univerzitu třetího věku (vu3v) organizuje Česká zemědělská univerzita v Praze v rámci celoživotního vzdělávání jako distanční formu seniorské výuky, jejímž cílem je zpřístupňovat vzdělávání i těm seniorům, kteří se z různých důvodů nemohou účastnit zájmového studia v sídlech vysokých škol. Může se účastnit každý, kdo splňuje věk pro pobírání starobního důchodu. Další informace získá každý zájemce v knihovně, případně na webových stránkách: www.mkdac.cz, www.e-senior.cz

Naši studenti vu3v v Chotěboři

Jak se tam ocitli a co tam dělali? Závěrečné semináře virtuální univerzity třetího věku (vu3v) pořádá Česká zemědělská univerzita, pod jejíž hlavičkou se vu3v koná, vždy na závěr semestru v různých městech České republiky. Celkem 28 studentů ze skupiny při knihovně a 24 studentů ze skupiny, která se schází na městském úřadě, úspěšně absolvovalo letní semestr ročníku 2016/2017 a to studiem kurzu Cestování, co jste možná nevěděli.

Skupina vu3v při knihovně navštívila město na Vysočině, Chotěboř a první skupina město Třeboň. V Chotěboři proběhlo předávání pamětních listů, měli jsme radost, že ocenění za nejlepší esej ze všech studentů a všech středisek z celé republiky získala paní Dana Krtková z našeho konzultačního střediska. Se zajímavou historií města nás poutavě seznámil jeden ze zastupitelů a poté následoval oběd, prohlídka města a oddych v zámeckém parku.

ZS v Chotěboři