( Rubrika: dění v knihovně ) Rozšíření nabídky e-knih přes webový katalog knihovny

Přes webový katalog knihovny si můžete stáhnout výpůjčku e-knihy přímo do svého tabletu nebo mobilu, značné rozšíření nabídky e-knih, je opravdu z čeho vybírat, legálně a zdarma, případně si v knihovně VYPŮJČIT ROVNOU ČTEČKU E-KNIH.

  • Chcete si vyzkoušet přečíst elektronickou knihu? Nemusíte tahat kufr plný knih, stačí malá černá krabička.

  • C-Tech Lexis je čtečka, kterou je možné si v knihovně půjčit a lze si na ní stahovat přes náš katalog Carmen na webu knihovny – www.mkdac.cz – dostupné elektronické knihy. Sice jenom dvě na 31 dní, ale k osahání a vyzkoušení si, zda tento formát vám bude vyhovovat, je velice vhodná. Zároveň se člověk naučí něco nového. S půjčením čtečky obdrží každý uživatel podrobné informace a návod. Ve čtečce je nahraná i řada různých titulů knih.

  • Kindle Paperwhite je starší čtečka, na které je k dispozici řada volných autorských děl, ale nelze na ni nahrávat nové e-knihy. Je velice vhodná v případě, pokud máte rádi klasickou literaturu. E-knihy z katalogu Carmen lze stahovat i do vašich mobilních zařízení, především chytrých telefonů a tabletů (Android, iOS) a na čtečkách (eReading START2 3 a 4 nebo Touch Light). Podrobný návod najdete na webu knihovny nebo vám poradíme v knihovně.

  • Podrobný postup při půjčování e-knih najdete na: http://www.mkdac.cz/pujcovani-e-knih,18

 

Poslední články v rubrice

Použité štítky

čtečky e-knihy e-služby
facebook icon print