( Rubrika: dění v knihovně ) Lovci perel 2018

Již v plném proudu je další ročník čtenářské soutěže Lovci perel, neváhejte, zapojte se! Odměnou Vám bude jednak šňůrka perel za přečtené knížky + dárek na konci roku, v prosinci, za vyplnění nepovinných otázek, tzv. morionů a hlavně větší zážitek ze čtení, pozornější čtení a porozumění tomu, co čtete.

Lovci perel 2017 skončili – ať žijí Lovci perel 2018!

V knihovně skončil v prosinci projekt Lovci perel. Byl to již čtvrtý ročník a zúčastnilo se ho 47 dětí. V prvním roce (2014) to bylo 49 dětí, o rok později se přihlásilo a četlo 78 dětí. V roce 2016 soutěžilo 54 dětí, které přečetly 417 knížek. Letošní, tedy již 4. ročník, ukončilo vyhlášení vítězů v pátek 15. prosince 2017 ve 14 hodin. Letos se přihlásilo sice nejméně dětí, ale zato hodně čtou, některé šňůrky perel jsou plné, někteří čtenáři už mají i dvě. Přece jenom je smyslem soutěže čtení s pozorností a porozuměním a to je vlastně práce a proto si ty děti, které to i takto berou a soutěž absolvovaly, zaslouží všechny velkou pochvalu.

Děti si od března půjčovaly knížky s označením perlorodka a po jejím přečtení odpověděly na vložené otázky ke knížce.  Odpovědi paní knihovnice zkontrolovala a děti si vybraly perlu, a pokud odpověděly i na nepovinné otázky, získaly tzv. moriony, virtuální peníze, za které si mohly v krámku vybrat něco pro radost. Tímto způsobem přispívá knihovna k rozvoji a zlepšování čtenářské gramotnosti dětí.

Nejvášnivějšími čtenáři – čtenářkami - byla děvčata a mají společné to, že jsou většinou z druhé až čtvrté třídy základní školy. Nejvíce, celkem 40 perlorodek, přečetla Nikola Hronová, jenom o dvě knížky méně Magdalena Uhriková. Více než 20 titulů přečetly Jitka Stejskalová, Amélie Miklíková,  Magdalena Marhounová a Kačenka Koutná. Čest kluků zahraňují: Petr Kočí, bratři Křížkovi a Tomáš Klimeš. Ale zopakuji: každý, kdo se zapojil do této čtenářské soutěže a čte, je VÍTĚZ.

Za hezké dárky do krámku Lovců perel děkujeme bance Waldviertler Sparkasse AG Bank, Městskému infocentru, Keramice Vladimíry Vávrů a Dárkům od srdce paní Evy Bezkočkové.

Další ročník soutěže začne hned po novém roce, aby děti měly co nejvíce času získat co nejvíce perliček. Knížky jsou jako perlorodky označené trvale a výběr je velký. Zkuste to, čtení je radost i zábava.

Nikolkamagdalenka

 

 

                                                                                                     kluci

 

 

 

Poslední články v rubrice

Použité štítky

čtenářství čtení Lovci perel perlorodky podpora soutěže
facebook icon print