( Rubrika: dění v knihovně ) Filmové babí léto v Dačicích - filmy inspirované knihou

Filmové babí léto je zaměřeno především na nejmladší diváky. Pokud vás, případně vaše děti či vnoučata  zaujmou, můžete si společně příjít pro knížky, které jsou stejně zábavné a napínavé. Navíc děti donutí více zapojit fantazii a společné předčítání prokazatelně prohlubuje vztah mezi vámi. Tak které filmy, aktuálně promítané v našich kinech, jsou inspirovány knižní předlohou?

Po strništi bos

Nejen tuto filmovou předlohu, ale mnoho dalších milých knížek od obou Svěráků, najdete u nás v knihovně.

ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE
V tomto novém, zcela animovaném filmu o Šmoulech se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydává společně se svými nejlepšími kamarády Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby nalezli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své dramatické cestě plné akce a nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie!

Na dětském oddělení naší knihovny najdete knižní titul s tímto názvem plus cca 12 dalších, šmoulích:-)

JÁ PADOUCH 3
Neptejte se, jak se Mimoni do vězení dostali. To se nedá vyprávět, to se musí vidět. Já, padouch 3 je nádherná groteska, která frčí jako Druova zločinecká kára a na konci vás donutí říct: „Já chci ještě.“ Je tady totiž nové dobrodružství bývalého padoucha Gru, jeho dcery Agnes a samozřejmě nechybí ani jejich Mimoni. Celá povedená parta se ale rozšíří když se Gru dozví, že má dvoječ bratra Drua. Ten si nepřeje nic jiného, než stát se padouchem jako on. Dalším nováčkem v příběhu je pak Balthazar Bratt, lump, který byl v osmdesátých letech minulého století dětskou hvězdou populární televizní show. Ke své smůle se nedokázal přenést přes její konec a od té doby škodí, kudy chodí. Prostě hora nepříjemností pro Grua, která ale  je báječnou zprávou pro filmové diváky. 

U nás v knihovně najdete o Mimoních 5 knížek.

SPIDER-MAN: HOMECOMING
Pavoučí supehrdina se vrací! Ve filmu Spider-Man: Homecoming je jasné, že Peter se věnuje akční práci už nějakou dobu. Je nadšený ze svých zážitků s Avengers a vrací se domů, kde žije se svou tetou May pod bedlivým dohledem svého nového učitele Tonyho Starka. Snaží vrátit ke svému běžnému životu, což mu komplikuje touha dokázat, že by mohl konat mnohem větší skutky, než kterých se zatím odvážil. Když se objevuje nový padouch Vulture, ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité.

Spider-man, jak jistě víte, je původně komiksový hrdina. Přijďte si k nám pro časopis, který vychází každý měsíc.

AUTA 3

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá talentovaná trenérka Cruz Ramirezová, která by sama chtěla prorazit, a vzpomínky na báječného Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve finále závodu o Zlatý píst všem dokázat, že nepatří do starého železa.

Disney a jeho Auta si můžete u nás vypůjčit, je určeno pro nejmenší čtenáře.

PIRÁTI Z KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA
Johny Depp, vplouvá znovu jako legendární kapitán Jack Sparrow. A znovu má za zády Salazara a s ním celou armádu duchů mrtvých pirátů, kteří hodlají zabít každého piráta na moři.  Zachrání si slavný Jack Sparrow krk, před tím nejhorším nepřítelem, jakému kdy čelil? 

Piráty z karibiku napsala skvělá spisovatelka sci-fi pro náctileté, Kai Meyer. Předchozí díly najdete také u nás.

Přejeme vám krásné léto plné příjemných chvil strávených třeba i společně s knihami.

 

Použité štítky

filmy inspirace knihy příběhy
facebook icon print