( Rubrika: dění v knihovně ) Březen - Měsíc čtenářů

Srdečně vás zveme do naší knihovny - samozřejmě nejen v březnu, ale v březnu zvlášť ☺ - přijďte si půjčit mapu, vyzkoušejte si čtečku e-knih, zkuste si půjčit e-knihu, tematický kufřík či deskovou hru. Na dětském oddělení knihovny je také řada novinek.

NOVINKY V KNIHOVNĚ V BŘEZNU

Rádi cestujete po České republice? Přijďte si půjčit mapu …

Rozšířili jsme výběr map o řadu turisticky zajímavých oblastí České republiky. Mapy Klubu českých turistů jsou zalaminované, takže bytelné a dobře se s nimi zachází ...

Vyzkoušejte si čtečku elektronických knih, v březnu ji půjčujeme zdarma …

Čtečku si může půjčit každý, kdo je v knihovně registrován alespoň půl roku a je mu více než 15 let. Podporované formáty:Kindle, TXT, PDF, AZW, AZW3, nechráněný MOBI, PRC, HTML, DOC. Kindle Paperwhite je dobrá čtečka, která má přesné dotykové ovládání, promyšlené rozhraní, řadu šikovných funkcí a je napojená na prostředí Amazonu. Díky vyššímu rozlišení displeje jsou nyní písmena ostřejší než kdykoli předtím. Kontrast se díky bílému pozadí zvýšil o 25 %, text je perfektně čitelný na slunci i v noci v posteli.

Zkuste si půjčit e-knihu …

E-knihy půjčuje knihovna rychle a legálně. Výpůjčky elektronických knih jsou dostupné z katalogu knihovny Carmen. Služba je registrovaným čtenářům Městské knihovny Dačice poskytována zdarma. E-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz, dále na PC s Windows nebo MAC.

NOVINKY NA DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

  • k vypůjčení nabízíme NOVÉ HRY
  • NOVÉ TEMATICKÉ KUFŘÍKY
  • Začíná třetí ročník celoroční čtenářské hry LOVCI PEREL
  • v minigalerii na schodech budou do konce dubna k vidění výtvarné práce žáků dačických základních škol, kteří se přihlásili do celokrajské soutěže Les a příroda kolem nás
  • stále doplňujeme NOVÉ KNIHY

PŘIJĎTE, TĚŠÍME SE NA VÁS ...

 

Poslední články v rubrice

facebook icon print